تبلیغات
MovieWeb - مطالب فروردین 1389

http://movieweb.persiangig.com/Logo/LogoRB.jpg

کمپانی Dimension Films به تازگی دستور چراغ سبز ساخت قسمت چهارم مجموعه فیلمهای ترسناک Scream (جیغ) را صادر کرده و این فیلم قرار است 12 آوریل 2011 اکران شود. به گزارش ورایتی ساخت فیلم از بهار آغاز می شود و وس کریون، استاد  باتجربه ی فیلمهای ترسناک برگشته تا کارگردانی قسمت چهارم را برعهده بگیرد. نیو کمپیل، دیوید آرکوئت و کورتنی کاکس آرکوئت نیز قرار است بار دیگر در قسمت تازه ای از Scream به ایفای نقش بپردازند. از اکران آخرین قسمت جیغ تاکنون زمان زیادی گدشته. قسمت اول، سال 1996، قسمت دوم سال 1997 و قسمت سوم سال 2000 اکران شده اند.
http://www.shockya.com/news/wp-content/uploads/scream_4_poster2.jpg


سه شنبه 3 فروردین 1389  07:08 ب.ظ

نوع مطلب: (اخبار سینمای جهان ،) توسط: DoMiNo

گویا اخیرا ساختن فیلم درباره ی خدایان خشمگین طرفداران زیادی پیدا کرده .همین چند وقت پیش بود که
Percy Jackson
پیداش شد و بعد از مدتی  کم کم از پرده ها کنار رفت. فیلم  پر سر و صدای Clash of the Titans با بازی سام وورثینگتون هم که قرار است بزودی اکران شود. حالا هم صحبت از فیلم جدید Dawn of War است که مضمون مشابهی داشته و سال 2011 قرار است به اکران سینماها درآید.

http://www.shockya.com/news/wp-content/uploads/kellan_lutz_red_carpet.jpg

به گزارش ورایتی Variety  ، کلان لوتز بازیگر نقش امت کالن (پسر بزرگ خانواده ی کالن ها) در مجموعه فیملمهای Twilight به تازگی به جمع بازیگران این فیلم پیوسته که تا کنون هنری کویل، میکی رورک و فلوریدا پینتو را شامل می شود. فیلم درباره ی جنجگجویی ست به نام تزئوس که به جنگ خدایان یونانی می رود تا نسل خدایان شیطانی تایتان ها را برچیند. به گفته ی لوتز، وی در این فیلم نقش پوسایدون را ایفا خواهد کرد. تارسم سینگ کارگردان فیلم The Cell کارگردانی این فیلم را برعهده دارد.


دوشنبه 2 فروردین 1389  06:25 ب.ظ

نوع مطلب: (نقد فیلم و سریال ،) توسط: DoMiNo

" وقتی ستاره ها از پناهگاههای روزانه ی خود خارج می شوند؛ یکی از اون نور هایی که کمی از بقیه روشن تره، چراغ بال هواپیمای منه که در حال عبوره. " این دیالوگ پایانی فیلم Up in the Air است که از زبان رایان بینگام شخصیت اصلی فیلم ادا می شود. این جمله حکایت زندگی رایان است. رایان بینگام یکی از کارمتدان اصلی شرکتی خصوص ست که مسئولیت اخراج کردن خدمه ی کمپانی هایی را بر عهده دارد، که روسایشان جسارت رودررویی با کارمندان و اخراج آنان به صورت مستقیم را ندارند. به این ترتیب رایان قسمت اعظم زندگی خود را در حال سفر با هواپیما به نقاط مختلف امریکا سپری می کند و جالب اینجاست که وی کاملا از این وضع زندگی خود راضی ست و از آن لذت می برد. تا اینکه رییس وی تحت تاثیر نظرات و انتقادات دختر تازه کار و جوانی به نام ناتالی تصمیم می گیرد برای افزایش سود و کارایی شرکت، تغییراتی در شیوه ی کار رایان و دیگر کارمندانش بوجود آورد، که این تغییرات به هیچ وجه باب طبع رایان نیست. در بحبوهه ی همین اتفاقات است که رایان با زن زیبایی به نام الکس آشنا می شود که خصوصیات شخصیتی مشابهی با وی دارد. به گفته ی ریتمن کارگردان فیلم "فیلم از یک نظر، درباره ی مردی ست که کارش اخرج کردن مردم است، از نگاهی دیگر درباره ی مردی ست که به طرزی افراطی علاقه مند است مایلهای پروازی خود را افزایش دهد و از نگاه دیگری درباره ی مردی ست که با زنی اشنا می شود که شبیه خودش است، و اگرچه هردوی آنان معتقد به تنها زندگی کردن هستند، اما، عاشق همدیگر می شوند."

http://media.avclub.com/images/articles/article/35999/AVT-up_in_the_air_jpg_595x325_crop_upscale_q85.jpg

Up In The Air فیلمی ست کمدی-درام محصول سال 2009 که جیسون ریتمن علاوه بر کارگردانی، مسئولیت نوشتن فیلمنامه (البته با همکاری Sheldon Turner و بر اساس رمانی از والتر کرن) و تهیه کنندگی آن را نیز بر عهده داشته است. جیسون ریتمن کارگردان جوان و با استعدادی ست که تا کنون با سه اثر سینمایی موفق شامل Thank You for Smoking و Juno (که چندی پیش نقد آن را هم نوشته بودم) و  Up in the Air، توانسته جایگاه خود را در سینمای جهان تثبیت نماید. ریتمن در فیلمهای پیشین خود و همچنین در فیلم جدیدش، به روشنی این مسئله را نشان داده، که علاقه ی خاصی در خلق کاراکترهای عجیب و غیر معمولی دارد، به گونه ای که شاید این مسئله را بتوان وجه تشابه اصلی فیلمهای وی به حساب آورد. همانطور که در فیلم جونو، شخصیت اصلی فیلم دختر نوجوانی بود، باهوش با رفتاری متفاوت و خلاف سنت معمول ، رایان Up In The Air نیز مرد جذابی ست که روشی متفاوت و غیرعادی را برای زندگی برگزیده. خلق و جانبخشی به چنین کاراکترهایی در یک فیلم، بی تردید شخصیت ها، موقعیت ها و دیالوگ های بامزه و ظریفی پدید می آورد؛ همانند اتفاقی که در Up In The Air  رخ داده.

http://sites.google.com/site/watchjakobsonline/_/rsrc/1261506697960/download-up-in-the-air-movie/up_in_the_air.jpg

 این فیلم، سه کاراکتر اصلی دارد که هر یک در حد لزوم به گونه ای بسیار دقیق و کامل شخصیت پردازی شده، و در مرحله ی بعدی با بازی هایی بی نظیر جان بخشی شده اند. در راس این سه کاراکتر، رایان بینگام قرار دارد که جرج کلونی نقش آن را ایفا کرده (و برای آن نامزد اسکار شده). رایان، همانطور که گفته شد، نه تنها خود، انسانی غیر عادی ست، بلکه طرز زندگی کردنش، رفتار و معاشرتش با دیگران و حتی شغل و کسب و کارش هم عجیب و غیر عادی است. شغل وی و گونه ی زندگی اش، وی را تبدیل به انسانی تنها و منزوی کرده، طوری که به قول یکی از کاراکترهای فیلم "اون نوعی زندگی رو برای خودش بوجود آورده که برقراری هرگونه ارتباط انسانی رو براش غیر ممکن کرده." اما در طول فیلم به تدریج متوجه می شویم که این جمله چندان هم صحت ندارد. رایان با این که زندگی اش رو بر تنهایی و منزوی بودن بنا نهاده، اما با این وجود هرگاه که بخواهد می تواند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کند. می تواند دل دیگران را شاد کرده، یا کارهای بزرگی برای انها انجام دهد. مسئله فقط این است که او به این نوع زندگی علاقه مند است. دوست دارد که سبک و بدون تعلقات زندگی کند. همانطور که در سخرانی هایش درباره ی کوله پشتی می گوید انسان باید قادر باشد تمام تعلقاتش در این دنیا را در تنها در یک کوله پشتی جا دهد. با نگاه دقیقتری به این مسئله می توانیم تا حد زیادی رایان را درک کنیم. این زندگی سبک و بدون تعلق بی تردید جذابیت خاص خودش را دارد. کاراکتر دیگر ناتالی ست که آنا کندریک با بازی تحسین برانگیزش در فیلم به آن روح و جان بخشیده. ناتالی جوانی ست به دنبال موفقیت و خوشبختی در زندگی، و مانند بسیاری از جوانان تحصیل کرده و مقید مثل خودش، یکی از عوامل اصلی این خوشبختی را یافتن عشق زندگی و در نهایت تشکییل خانواده  می داند، اما در طول داستان فیلم، تجربیات جدیدی کسب می کند که احتمالا این جنبه ی بینش وی نسبت به زندگی را اندکی دچار تغییر و تحول می کنند. و کاراکتر اصلی سوم فیلم الکس است. زن زیبایی که او هم مانند رایان بیشتر زندگی خود را در سفر می گذراند و ظاهرا او هم چندان درگیر قید و بندها و تعلقات زندگی نیست. ورا فارمیگا بازیگر زیباروی فیلمهایی چون Running Scared، Orphan و The Departed در Up I n The Air  بازی فوق العاده تاثیر گذار و باورپذیری از خود به نمایش گذاشته، به طوری که به خاطر ایفای این نقش توانسته برای نخستین بار نامزد جایزه اسکار گردد.

http://depauldemontracks.files.wordpress.com/2009/12/up_in_the_air_poster.jpg

Up In The Air بی تردید یکی از بهترین فیلمهای سال 2009ست. عواملی چون بازی های بسیار قوی، فیلمنامه ی قدرتمند، کارگردانی و فیلمبرداری بی نقص فیلم ان را به یکی از لایق ترین ها برای بردن اسکار بهترین فیلم تبدیل کرده. بودجه ی ساخت این فیلم 25 میلیون دلار بوده، و فروش کلی آن در سینماهای امریکا و جهان، تا کنون از 158 میلیون دلار هم گذشته است. امتیاز این فیلم در سایت IMDB طبق نظر بیش از 45 هزار کاربر 7.9 از 10 و در سایت MetaCritic  برابر 83 از صد بوده. در ضمن فیلم Up In The Air  در اسکار گذشته، نامزد شش جایزه اسکار شد (بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین بازیگر مرد نقش اول و دو نامزدی برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل ) اما موفق به بردن هیچ یک نشد.

 

امتیازدهی :

فیلمنامه : 5 از 5

بازی : 5 از 5

تصویر : 4.5 از 5

کلی : 9 از 10


در ضمن سال نو مبارک!


آخرین پست ها