تبلیغات
MovieWeb - معرفی سریال - Battlestar Galactica

http://movieweb.persiangig.com/Logo/LogoRB.jpg

دوشنبه 23 شهریور 1388  08:48 ب.ظ

نوع مطلب: (معرفی سریالهای خارجی ،) توسط: DoMiNo

سریال Battlestar Galactica سریالی ست علمی تخیلی با مایه های برجسته ی اکشن و درام و در واقع برگرفته از سریالی با همین نام محصول سال 1978 . این سریال در ادامه ی یک مجموعه ی کوتاه سه ساعته با همین نام که در سال 2003 پخش شد ساخته شده.
داستان سریال در نقطه ای دور دست از جهان هستی روی می دهد، جایی که تمدن بشری دیگری بصورت مجموعه ای از سیاره ها که با نام دوازده کولونی شناخته می شوند مشغول به حیات است. در حال حاضر این نسل از بشر در حال جنگ با سایلون هاست؛موجوداتی که در واقع از همان رباتهایی پدید آمده اند که سالها پیش انسانها خود آنها را آفریده بودند و اکنون این رباتها که به سطح پیشرفته ای از هوش و فناوری رسیده اند با تکنیک های خاص به جنگ با انسانها برخواسته اند و به طوری ناگهانی در صدد جنگ با انسانها بر می آیند و بدین ترتیببا انفجار هسته ای تمامی دوازده سیاره را نابود می کنند و با جنگ فضایی تمامی سفینه های انسانها را نیز از بین می برند. اما سفینه ی فضایی گالاکتیکا تنها سفینه ای ست که نجات پیدا می کند و بدین ترتیب مسئولیت سنگین نجات نسل بشر بر دوش سرنشینان این سفینه می افتد. حال آنها چاره ای ندارند جز اینکه از چنگ سایلون ها بگریزند و با اسکان در سیاره ای تازه به ادامه ی زندگی بپردازند تا بدین ترتیب نسل بشر به حیات ادامه دهد. بنابراین سرنشینان سفینه با امید به افسانه ای قدیمی که مبتنی بر وجود نسلی دیگر از انسانها در سیاره ای به نام "زمین" است در فضای بی کران هستی به دنبال پناهگاهی برای ادامه حیات خود به حرکت در می ایند.
تصویر
این سریال علاوه بر طرح داستانی جذاب و نسبتا خلاقانه اش دارای ویژگی های مثبت و قابل توجهی ست که آن را به عنوان یکی از سریالهای پرطرفدار و موفق پخش شده از شبکه های تلوزیونی امریکا بدل کرده است. یکی از این ویژگی های مثبت و متمایز کننده سطح عالی بازی هنرپیشگان سریال است. بازی های طبیعی و مجذوب کننده و همچنین بازیگران خوش قیافه در این گونه سریالها در اکثر موارد موجب موفقیت سریال می شوند.دیالوگ های فیلم در اکثر موارد هوشمندانه و با دقت نوشته شده و شاید به ندرت دیالوگ های بی مورد و زائد در فیلم مشاهده شود. بخصوص جاهایی که صحبت های فلسفی بین کاراکترها در می گیرد قدرت دیالوگ های سریال بیشتر نمایان می شود.
سریال Battlestar Galactica که محصول شبکه ی تلوزیونی Sci Fi Channel است از 18 اکتبر 2004 آغاز به پخش کرد و بعد از پخش 4 فصل و کسب موفقیت و محبوبیت بسیار در 20 مارچ 2009 به پخش خود خاتمه داد. فصل اول این سریال شامل 13 قسمت، فصل دوم و سوم شامل 20 قسمت و فصل چهارم آن شامل 21 قسمت است.
در صورتی که مایل به تماشای این سریال هستید باید توجه داشته باشید که پیش از آغاز به تماشای چهار فصل سریال حتما باید مجموعه ی 3 ساعته که بصورت یک فیلم بلند در اینترنت ارائه شده را نیز تهیه و تماشا کنید.
برای دانلود این سریال بطور کامل می توانید اینجا را کلیک کنید


آخرین پست ها