تبلیغات
MovieWeb - زیرنویس فارسی فیلم District 9

http://movieweb.persiangig.com/Logo/LogoRB.jpg

چهارشنبه 18 شهریور 1388  11:00 ق.ظ

نوع مطلب: (زیرنویس های ما ،) توسط: DoMiNo

این هم از جدیدترین کار زیرنویس من. زیرنویس فیلم زیبای District 9 که یکی دو روز پیش نقدش رو نوشته بودم.
تصویر
    Release Info : District.9.R5.LiNE.XviD.1000th.RLS-DEViSE

لینک دانلود از Subscene
تاپیک این زیرنویس در 9Movie
لینک دانلود فیلم
لینک IMDB

توضیحات:
1. فیلم District 9 یکی از فیلمهای جدید و پر سر و صدای هالیووده که بعد از اومدن نسخه R5 من بسرعت دانلود و تماشاش کرد و به شدت پسندیدمش. واسه همین مصمم شدم که زیرنویسشو ترجمه کنم.
2. در حالی که من هنوز اواسط کار بودم نسخه دیگری از زیرنویس فارسی این فیلم توی نت منتشر شد. واسه همین تمام تلاشمو کردم که نسخه ای  که ارائه می دم بی نقص باشه که حداقل مشکل تاخیرش رو جبران کنه.امیدوارم در حد قابل قبولی در این مورد موفق شده باشم.
3. راستش توی این فیلم از کلمه ی Prawn (میگو) زیاد استفاده شده و در واقع کلمه ایه که توسط مردم به آدم فضایی ها اطلاق میشه چون  شبیه به میگو یا خرچنگ هستند. من برای معنی این کلمه از لغت "خرچنگی" استفاده کردم، چون به نظرم لازم بود کلمه ای باشه که هم اندکی طنزآمیز و هم مقداری توهین آمیز باشه. راستش به نظرم رسید این کلمه همه به آدم فضایی ها می خوره هم منظور رو می رسونه.
4. راستش توی این فیلم لغت F*CK زیاد استفاده شده. خیلی جاها من فکر کردم بهتره اینو معمولی ترجمه کنم و از کلمات رکیک استفاده نکنم چون کلمه رکیکی نبود که به اون شرایط بخوره. ولی با این وجود چند جا هم که لازم بود، از این جور کلمات استفاده شده.
5.این فیلم حاوی لغات زشت و همچنین صحنه های خشنی ست که به نظرم حداقل برای زیر 15 سال مناسب نباشه.
6. فیلم واقعا بی نظیره. توی iIMDB امتیاز 8.6 رو کسب کرده و رتبه 44 IMDB رو به خودش اختصاص داده. یه نقد هم خودم توی بخش نقد فیلم نوشتم، می تونید برای مطمئن شدن در مورد فیلم اون رو هم بخونید. ولی توصیه من اینه که این فیلم رو از دست ندادید.


آخرین پست ها